Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu – Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy i pierwszą pracę w oddziale onkologicznym podjęła w Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Po przeprowadzce do Warszawy na kilkanaście lat związała się zawodowo z Centrum Onkologii-Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie (obecnie: Narodowy Instytut Onkologii - Państwowy Instytut Badawczy), w którym w październiku 2022 zdobyła tytuł doktora nauk medycznych. Jednocześnie od ponad trzech lat pracuje w Klinice Onkologii oraz Poradni Onkologicznej warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego.
Była uczestniczką wielu kongresów polskich i zagranicznych i kilkakrotnie wykładowcą na polskich konferencjach i w projektach szkoleniowych. Od początku swojej pracy zawodowej wzięła udział w kilkudziesięciu badaniach klinicznych, głównie jako Współbadacz, ale również zdobywała doświadczenie w roli Głównego Badacza.
W kręgu jej najbliższych zainteresowań z zakresu onkologii klinicznej znajdują się nowotwory ginekologiczne, rak piersi oraz nowotwory współistniejące z ciążą. Jest członkiem grupy INCIP (International Network on Cancer Infertility and Pregnancy) oraz współautorem polskich i europejskich zaleceń dotyczących leczenia ciężarnych z chorobą nowotworową. Od 2018 roku stale poszerza swoją wiedzę na temat medycznego wykorzystania kannabinoidów. Pod koniec 2019 roku odbyła kurs leczenia medyczną marihuaną w Montrealu, w Kanadzie, a dziś wspiera taką terapią swoich pacjentów - zwłaszcza w leczeniu bólu i niektórych innych objawów towarzyszących chorobie nowotworowej, jak i w leczeniu powikłań terapii onkologicznych.